تنها پیش نیاز ساخت سرور VPN در اختیار داشتن یک VPS می باشد. VPS شما می تواند در هر ارائه کننده خدمات ابری (Azure, AWS, Google Cloud, Digital Ocean و بسیاری دیگر) ساخته شده باشد. حداقل تنظیمات VPS شما برای ارائه VPN به 10 نفر به صورت زیر می باشد:

شما می توانید با کلیک برروی این لینک به قسمت آموزشی خرید VPS در شرکت Digital Ocean مراجعه نمایید و از هدیه 200 دلاری در 60 روز اول بهره مند شوید.

برای ادامه به VPS خود مراجعه نمایید و در صفحه Console دستور زیر را وارد نمایید: (در صورتی که صفحه Console از شما رمز عبور درخواست کرد، رمز عبوری که در مرحله ساخت VPS استفاده کردید را وارد نمایید. به یاد داشته باشید در سیستم عامل Linux شما قادر به دیدن رمز عبور تایپ شده نیستید)

 

curl https://raw.githubusercontent.com/SonyaCore/V2RayGen/main/V2RayGen.py | sudo python3 - --vmess --tls --blockir --bbr --port 443

 

نکات مهم:

● پورت پیشنهادی 443 است. این پورت در بیشترین موارد جواب داده است. اگر به هر دلیلی این پورت دچار مشکل شود، شما می توانید پورت های دیگری را هم امتحان کنید. عدد پورت باید از 65535 کمتر باشد.

● توصیه می شود پارامتر blockir را حتما استفاده کنید و آن را حذف نکنید. درخواست های torrent در خارج از ایران غیرقانوی می باشد و می تواند باعث متوقف شدن سرور شما از طرف شرکت های ابری شود. با استفاده از این پارامتر تمام درخواست های torrent برای کاربران فیلتر خواهد شد.

همچنین تمام IP ها و سایت های منتهی به ir برای کاربران فیلتر خواهد شد و به شما در مخفی ماندن سرور کمک خواهد کرد.

● دوستانی که در زمینه شبکه و ساخت VPN مهارت دارند می توانند به لینک زیر مراجعه کنند و از دیگر دستورات موجود در این اسکریپت مطلع شوند:

https://github.com/SonyaCore/V2RayGen

ما پذبرای انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. در صورت علاقه مند بودن می توانید در گسترش این اسکریپت به ما یاری برسانید.

● در صورت استفاده از پارامتر bbr، در اوایل اجرای مراحل صفحه Console از شما درخواست می کند که برای ادامه مراحل نصب یک بار دکمه Enter را فشار دهید:

● مراحل نصب ممکن است بین 1 تا چند دقیقه به طول انجامد. لطفا صفحه خود را نبندید و منتظر بمانید تا اطلاعات اتصال را در آخر ببینید.

● در صورت اتمام مراحل نصب با موفقیت، شما می توانید اطلاعات اتصال را با فرمت متفاوت ببینید:

لینک اول که در عکس بالا به رنگ سفید نشان داده شده، اطلاعات رمزنگاری شده برای اتصال کاربران می باشد. در صورتی که از این لینک استفاده کنید، کاربر می بایست پس از وارد کردن این کد در نرم افزار خود و اضافه کردن سرور VPN، بر روی دکمه Edit کلیک کرده و گزینه های زیر را تغییر دهد:

TLS → tls
AllowInsecure → true
ALPN → http:/1.1

لینک اتصال دوم که در عکس بالا به رنگ سبز می باشد رمزنگاری نشده ولی با فرستادن آن به کاربران خود، دیگر نیاز به تغییر هیچ تنظیماتی نبوده و کاربر می تواند شروع به استفاده از VPN نماید.

نکته مهم: به یاد داشته باشید که به کاربران خود توصیه کنید از دانلود کردن فیلم و یا نرم افزار با VPN خودداری کنند تا پهنای باند سرور به اتمام نرسد.

کاربران برای استفاده از لینک های بالا می توانند از نرم افزارهای امن زیر استفاده نمایند:

Windows ●

v2rayN

Android ●

o v2rayNG

o Kitsunebi

iPhone ●

o V2RayX

o V2RayU

iOS & macOS (with M1 chip) ●

o Shadowrocket

o Stash

macOS (Intel chip & M1 chip) ●

 o V2RayXS

OpenWrt ●

o PassWall

o Hello World

o ShadowSocksR Plus

(o luci-app-xray (openwrt-xray

نحوه وارد کردن لینک های اتصال در نرم افزار های v2rayN در ویندوز:

در صورت استفاده از لینک رمزنگاری شده، برروی سرور ایجاد شده 2 بار کلیک کنید و تغییرات زیر را اعمال کنید:

 

نحوه وارد کردن لینک های اتصال در نرم افزار های v2rayNG در آندروید:

اگر از لینک json استفاده می کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1

مرحله 2

 

در صورت استفاده از لینک رمزنگاری شده، از سرور ایجاد شده گزینه Edit را انتخاب کنید و تغییرات زیر را اعمال کنید. به یاد داشته باشید که در آخر گزینه ذخیره کردن تغییرات در بالا و سمت راست برنامه را انتخاب کنید:

مرحله 1

 

مرحله 2

 

مرحله 3

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.