نحوه ساخت حساب کاربری و سرور لینوکس در Digital Ocean و دریافت 200 دلار هدیه:

 1. با کلیک بر روی لینک https://m.do.co/c/68c8cdaeeb39 شما به صفحه اول شرکت Digital Ocean وصل می شوید. دقت کنید که اگر با لینک های دیگر وارد این صفحه بشوید، ممکن است 200 دلار هدیه اولیه را دریافت نکنید. مطمئن شوید که در بالای صفحه پیغام دریافت 200 دلار هدیه در 60 روز اول را ببینید.

 

 

 1.  بر روی گزینه Sign up with email در میانه و سمت راست صفحه کلیک کنید. (انتخاب 2 گزینه دیگر ممکن است باعث شود که شما 200 دلار مبلغ هدیه اول را دریافت نکنید)
 2. در صفحه باز شده اطلاعات خود را وارد نمایید و گزینه Sign Up را کلیک کنید. همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید، پیغام دریافت 200 دلار هدیه در بالای صفحه می باشد.

 

 1. در صفحه باز شده جدید از شما خواسته می شود که به ایمیل خود مراجعه کنید و بر روی لینک فرستاده شده کلیک کنید.

 

 1. هنگامی که بر روی لینک فرستاده شده کلیک کنید، شما به صفحه ای منتقل می شوید که در آن باید یک روش پرداخت برای هزینه ها در آینده را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه PayPal شما می بایست 5 دلار پرداخت کنید تا حساب شما تایید شود. این 5 دلار به حساب شما اضافه می شود و شما می توانید در آینده از این مبلغ در حساب خود استفاده نمایید. همچنین می توانید گزینه Verify your identify later در پایین صفحه را انتخاب کنید و به صفحه بعد مراجعه نمایید.

 

 1. در صفحه جدید بر روی گزینه Deploy a virtual machine را انتخاب کنید.

 

 1. در صفحه جدید با کلیک بر روی گزینه Free Trail Active واقع در بالا و سمت راست صفحه، از فعال شدن 200 دلار هدیه 60 روزه خود اطمینان حاصل کنید. برای ادامه، گزینه Amsterdam را انتخاب کنید. در قسمت Datacenter هم گزینه دوم Amsterdam.Datacenter 3.AMS3 را انتخاب کنید.

 

 1. در مرحله بعدی در پایین صفحه و در قسمت Choose an image گزینه Ubuntu را انتخاب کنید. سپس از قسمت Choose Size گزینه SHARED CPU (Basic) را انتخاب کنید.

 

 1. در صفحه پایین تر رفته و در قسمت CPU options گزینه Regular را انتخاب نمایید. از لیست سرورهای می توانید سرور مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سرورهای 4 و 6 دلاری برای ارائه سرویس VPN به حدودا 10 نفر کفایت می کنند. نسبت به تعداد افرادی که می خواهید VPN را بین آنها به اشتراک بگذارید می توانید گزینه های دیگر را انتخاب کنید.

توصیه فنی مهم:

فرض کنید شما می خواهید به 20 نفر VPN بدهید. بهتر است 2 سرور 4 و یا 6 دلاری تهیه کنید به جای آنکه یک سرور 12 دلاری خریداری کنید. با این روش اگر یکی از کاربران ترافیک سرور را کامل مصرف کند، کاربران سرور دوم بدون هیچ اختلالی می توانند به کار خود ادامه دهند. همچنین در صورت مسدود شدن IP یکی از سرورها، سرور دیگر همچنان به ارائه VPN خود بدون دردسر ادامه خواهد داد.

 

 1. در صفحه پایین رفته و رمز عبور برای سرور خود را انتخاب کنید. توصیه می شود گزینه Enable Monitoring را هم که رایگان می باشد انتخاب کنید.

 

 1. شما می توانید تعداد سرورهای مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بطور مثال در اینجا من دو سرور رو انتخاب کردم که معنی اش این است همزمان دو سرور با تنظیمات یکسان برایم ساخته می شود. در آخر بر روی گزینه Create Droplet کلیک کنید.

 1. در صفحه بعدی باید منتظر بمانید تا سرور شما آماده شود.
 2. پس از پایان آماده سازی سرور، بر روی نام سرور خود کلیک کنید با به صفحه کنترل سرور VPN منتقل شوید:

 

در این صفحه 2 گزینه بسیار مهم وجود دارد:

 • گزینه Console. با کلیک بر روی این گزینه صفحه دیگری باز می شود که به شما اجازه می دهد دستور ساخت سرور VPN (VLESS+TCP+XTSL) را وارد نمایید.
 • آدرس IPV4 سرور شما که برای ایجاد DNS به آن نیاز خواهید داشت.

توصیه فنی مهم:

در صورتی که IP سرور شما فیلتر شود، شما می توانید سرور خود را پاک کنید و با استفاده از مراحل بالا سرور دیگری بسازید تا IP شما تغییر کند. همچنین می توانید گزینه های دیگری را در قسمت Choose Region انتخاب کنید تا آدرس IP شما محدود به یک Datacenter نشود.

 

نحوه پاک کردن سرور

برای پاک کردن سرور خود می توانید گزینه Destroy (نمایش داده شده در عکس قبلی) را انتخاب کنید و در صفحه باز شده جدید گزینه Destroy this Droplet را کلیک کنید. در صفحه جدید باز شده نام سرور انتخابی خود را وارد نمایید و بر روی گزینه Destroy کلیک کنید تا سرور شما حذف شود.

 

برای ساخت سرور جدید در قسمت بالا و سمت راست صفحه بر روی گزینه Create کلیک کنید و از منوی ظاهر شده گزینه Droplets را انتخاب نمایید. با انتقال به صفحه جدید می توانید مراحل ساخت سرور را از مرحله 7 همین آموزشی تکرار نمایید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.